X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

WrocLove Design 2013

I edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design to europejskie święto designu i sztuki, poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. Festiwal inauguruje cykl całorocznych działań o charakterze wystawienniczym, edukacyjnym i happeningowym Laboratorium Designu i Sztuki. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych odbiorców i użytkowników rzeczy dobrze zaprojektowanych:

"W ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design  zapraszamy dzieci i rodziców do strefy KIDS DESIGN.

Wierzymy, że dobrze zaprojektowana zabawka nie tylko bawi, ale przede wszystkim rozwija: wyobraźnię, kreatywność i zainteresowania najmłodszych. Świat rzeczy materialnych, które otaczają dziecko, wpływa na poczucie estetyki w późniejszym życiu. Pierwszym czynnikiem, który kształtuje gust jest zabawka. Formy, kolory i treści w niej zaklęte – mogą być wartościowe, ucząc dobrych nawyków społecznych i estetycznych. Celem strefy KIDS DESIGN jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez zabawki, ale również liczne warsztaty i prezentacje przygotowane przez animatorów kultury. Dzieci poprzez aktywna naukę i zabawę oswoją się ze światem designu.

Rodzice znajdą wiele inspiracji dotyczących edukacji estetycznej swoich pociech. Będą mieli też okazję dowiedzieć się jak z niepozornych i tanich materiałów pomóc najmłodszym w tworzeniu ich magicznego dziecięcego świata.
Poprzez warsztaty, wystawy i konkursy dedykowane dzieciom i rodzicom, zostanie pokazana istota dobrze zaprojektowanej dziecięcej przestrzeni. Będziemy uczyć dzieci czym jest design i w jaki sposób zmienia naszą rzeczywistość. Prezentując nowoczesne trendy dedykowane dzieciom udowodnimy, jak ważna na każdym etapie rozwoju jest dobrze zaprojektowana przestrzeń.
W strefie KIDS DESIGN zobaczyć będzie można m.in.: zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną, zabawki z recyklingu, antyalergiczne pluszaki, mebelki, ubranka, książki."

Szczegółówy harmonogram warsztatów: http://www.wroclovedesign.pl/program-warsztatow/