X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Dzień Dziecka w Sinfonia Varsovia

Jeżeli Dzień Dziecka będziecie spędzać w Warszawie, to nie może Was zabraknąć w Sinfonia Varsovia. Lamala zadbała, aby każde dziecko odkryło tu coś dla siebie i z szerokim uśmiechem wróciło do domu pełne wrażeń. Warsztatów, koncertów, zabaw i innych atrakcji szykuje się tak dużo, że nie sposób ich wymienić jednym tchem. Zachęcamy do zapoznania się z programem i kreatywnego spędzenia soboty. A wszystkim składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka!    


Kiedy: Dzień Dziecka 1 czerwca, START godz. 10.00
Gdzie: ul. Grochowska 272, siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia


PROGRAM:


SMYKOFONIA koncerty dla melomaluszków
Miejsce: Sala Prób
10:00  dla dzieci w wieku do 2 lat
11:15
  dla dzieci w wieku 2-5 lat
12:30
  dla dzieci w wieku 2-5 lat
zapisy na koncerty  www.smykofonia.pl oraz eBilet.pl
„Wieczorynka o poranku”
Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, czasami znane także rodzicom, setki razy nucone przy zabawie melodie z bajek
i filmów. Dzięki nim przypomną się słuchaczom: królewna Śnieżka, Pocahontas, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Reksio i Smerfy. Będzie dużo zabawy, a towarzyszyć jej będą saksofony, perkusja, kontrabas i fortepian.


AKCJA LABIRYNT warsztaty artystyczne dla dzieci
Akcja Labirynt łączy twórczy potencjał dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz młodych warszawskich artystów. Zapraszamy do udziału w warsztatach, których celem jest wzajemna inspiracja, rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki historycznej i współczesnej. Staramy się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. Partnerami są Orkiestra Sinfonia Varsovia, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Aula–budynekgłówny11:00-14:00
WSTĘP WOLNY


“Bonjour y buenos dias!”

Akcja Performance
Spróbujemy w krótkim czasie otworzyć ciało i umysł, aby znaleźć się w sytuacji performatywnej. Pomoże nam w tym muzyka i obraz. Każdy przez chwile stanie się performerem występującym przed stworzoną przez nas samych publicznością. Zastanowimy się po co właściwie jest performence. A wszystko to zrobimy, przy okazji dobrze się bawiąc. Do dzieła! 
Magda Grabowska prowadzeni
Kreatywne Dźwięki
Na warsztatach wspólnie stworzymy przezabawne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieści muzyczne – dźwiękowiska oraz utwory improwizowane przez uczestników i głosami uczestników, często zmienionymi nie do poznania. Będziemy elektronicznie przetwarzać wydawane dźwięki i uczyć się kreowania otaczającej nas przestrzeni akustycznej. Za pomocą nowoczesnych kontrolerów dźwięku, przeniesiemy się do lasu, jaskini, do centrum miasta, tam dokąd tylko zaprowadzi nas wyobraźnia.
Karolina Błasik prowadzenie
Olé! Hiszpańskie rytmy
Warsztat będzie intensywną przygodą z tańcem i muzyką hiszpańską. Wprowadzimy uczestników do magicznego świata kultury Hiszpanii poprzez zabawę, gorące, wybijane nogami i dłońmi rytmy flamenco oraz historię zmagań torreadora z bykiem pokazaną w tańcu pasodoble. Młodzi tancerze wzbogacą się o nowe, fantastyczne doświadczenia i dowiedzą się, co oznacza hiszpańskie Olé!
Ewa Ampulska, Katarzyna Stefanowiczprowadzenie
Jak to gra?
Zapraszamy w podróż do fascynującego świata dźwięków! Nauczymy się jak wydobywać dźwięk, poznamy tradycyjne instrumenty oraz muzyczne wynalazki. Przekonamy się, że muzyka powstaje dzięki naszej kreatywności. Każdy może grać, wystarczy chcieć. Instrumentami, jak magicznymi przedmiotami, otworzymy drzwi do krainy wspólnego muzykowania!
Adam Mazurek prowadzenie
Ser-realizm
Z czym kojarzy się Paryż? Z wieżą Eiffla, Sekwaną, bagietkami.. A może także z muzeami? Zabierzemy Was do jednego z nich. Ale będzie to miejsce szczególne: surrealistyczne, magiczne, komiczne! Tu obrazy wychodzą z ram, słowa układają się w wiersze, a zwiedzający.. nagle zaczynają śpiewać!
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Władca ciszy
Mistrzyni Ciszy zabierze uczestników warsztatu w niemą podróż do krainy ciała. Razem z kandydatami na Władców Ciszy zbadamy ruch - jego zakres, formę, gęstość, jakość. Wyrazimy emocje bez słów i słowa bez dźwięku. Zgłębimy tajniki iluzji.
Fundacja Sztuka Ciała - Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennikprowadzenie.
Odbiór biletów u prowadzących warsztaty.


DLA DZIECI DO 6 LAT

Małej Filharmonii Rozwoju
"Nęcące nutki”


Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  30 min (11:30 – 12:00) – I warsztat dla dzieci do 4 roku, 60 min (12:30 – 13:30) – II warsztat dla dzieci (4-6 lat)
Bilet: 7 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie) I warsztat
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie) II warsztat
Zapisy: biuro@lamala.pl


Kto niezwykłą melodią zachęcił owieczkę do opuszczenia stada? Dlaczego dziwne dźwięki szalały na wszystkie strony? Gdzie nagle znalazła się owieczka? I co tam usłyszała? Zabierzemy dzieci w podróż do niezwykłego świata muzyki. Podczas bajecznej opowieści będziemy pochłaniać niesamowite dźwięki muzyki klasycznej granej na instrumentach, jakich? a to jest tajemnica. Będą szumy, szmery, wiski, grzmoty, trzask. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo.
Mała Filharmonia Rozwoju to zespół muzyków, aktorów oraz rytmiczek oferujących swoje zamiłowanie do sztuki, doświadczenie pedagogiczne i wiedzę muzyczną.  Wszystko to dla dzieci, aby już na wstępie do życia mogły zanurzyć się w fascynujący świat dźwięków. Wiemy, jak ważny jest sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone do muzykowania, dlatego zajęcia tworzymy w sposób atrakcyjny dla malucha.  Głównym elementem naszych spotkań jest muzyka grana na żywo, na różnych czasem bardzo nietypowych instrumentach. Dzieci są przenoszone w świat bajki oplecionej w odgłosy instrumentów i skrupulatnie dobraną muzyką.  Bajki i baśnie, które maluch tak bardzo lubi w połączeniu z utworami prezentowanymi na żywo, pozwalają dzieciom na pełny odbiór przekazywanych treści. Ważnym elementem, oprócz żywego kontaktu z muzyką, są ćwiczenia rytmiczno-ruchowe. Specjalnie wybrane zadania muzyczne stymulują dzieci, a wszystko to poprzez zabawę. Na zajęciach ćwiczymy m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Obcowanie z żywą muzyką wyrabia u dzieci poczucie piękna nie tylko w dziedzinie muzyki, ale piękna w ogóle. Warsztaty z Małą Filharmonią Rozwoju to połączenie koncertu muzyki klasycznej, bajki, rytmiki - dzięki czemu dzieci nie nudzą się i chętnie biorą udział w zajęciach, a tym samym chłoną niesamowitą magię muzyki.


Dom Aukcyjny Abbey House
"Mały Artysta”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty: 90 min (10:00 – 11:30) – I warsztat, 90 min (12:00 – 13:30) – II warsztat
Warsztaty są bezpłatne
Zapisy: biuro@lamala.pl
Warsztaty pozwolą odkryć najmłodszym niezwykły świat sztuki. W trakcie półtoragodzinnego spotkania dzieci będą miały okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami na temat sztuki oraz poznać najsłynniejsze dzieła. Następnie w ruch pójdą farby, pędzle i płótna, a każde dziecko będzie miało możliwość stworzyć swoje pierwsze dzieło sztuki. Organizatorem warsztatów jest Dom Aukcyjny Abbey House. Pod koniec warsztatów dzieci otrzymają upominek od firmy Pat&Rub.


"Strefa rytmu”
Miejsce: stajnia
Planowane warsztaty:  30 min (10:15 – 10:45) – I warsztat dla dzieci do 4 roku, 30 min (11:15 – 11:45) – II warsztat dla dzieci (4-6 lat), 30 min (12:15 – 12:45) – III warsztat dla dzieci (4-6 lat), 30 min (13:15 – 13.45) – IV warsztat dla dzieci powyżej 6 roku.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)
Zapisy: biuro@lamala.pl


Bębny dla dzieci to spotkanie z rytmem i wyjątkowymi instrumentami, jakimi są bębny etniczne z Afryki - djembe i inne perkusjonalia. Na naszych warsztatach dzieci dadzą upust niespożytej energii, bawiąc się rytmem, muzyką i dźwiękami, pod okiem animatora zabaw perkusyjnych dla dzieci, znanego i lubianego Gwidona Cybulskiego - multiinstrumentalisty i śpiewającego autora piosenek m.in. w zespole Gadająca Tykwa. Zabawy perkusyjne przeplatane są piosenkami i bajkami, inspirowanymi afrykańską mitologią, codziennością i krajobrazem.  


SZLAM I WAŁEK
"Królewny, Smoki i dzielni Rycerze, czyli Podróż do królestwa Wyobraźni”
„Instytut Szalonych Mebli”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Bilety: 20 zł od dziecka w przypadku warsztatów płatnych (prace z warsztatów płatnych będą wypalone i będą do odbioru w Pracowni) – rodzice bezpłatnie.
Zapisy: biuro@lamala.pl
Planowane warsztaty:
· 10.00-10:45 bezpłatne
· 11.00-11:45 pt. (płatne) "Królewny, Smoki i dzielni Rycerze, czyli Podróż do królestwa Wyobraźni”
· 12.00-12:45 bezpłatne
· 13.00-13:45 pt. "Instytut Szalonych Mebli" (płatne)
· 14.00-14:45 bezpłatne
Szlam i Wałek Poprzez swoją pracę chcemy dawać dzieciom możliwość swobodnego wyrażania siebie, odkrywania swych możliwości i pasji. Dzieci lubią lepić na zadany temat, który pozostawia jednak wiele swobody, dlatego wielkim powodzeniem cieszą się ostatnio zajęcia związane z designem. Z wielką chęcią projektują np. najwspanialsze pomniki w mieście, siedziska, nietypowe domy. Na  zajęciach dzieci wykorzystują w nowy sposób, tworzywo jakim jest glina, a przy tym dowiadują się na czym polega praca: architekta, projektanta i handlowca, ponieważ my wtedy wcielamy się w inwestorów i próbujemy ich projekty „kupić”. Więcej na www.szlamiwalek.pl 


MOKOPICO
"Klocki Plus-Plus”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty: od godz. 10.15 do godz. 14.30
Warsztaty są bezpłatne, zapisów brak (uwaga: liczba miejsc ograniczona!).
Warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję bawić się, a zarazem twórczo wykorzystać możliwości klocków duńskiej marki Plus-Plus. Klocki te dają niemalże nieograniczone możliwości budowania najrozmaitszych kształtów, przedmiotów. Klocki rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność.


WYDAWNICTWO PENTLICZEK
"OBUDŹ W SWOIM DZIECKU GENIUSZA”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:
1,5 h (11.00-12.30) I warsztat dla dzieci do 2,5 roku.
1,5 h ( 13.00-14.30) II warsztat dla dzieci powyżej 2,5 roku.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy,


Czytanie globalne to metoda nauki czytania małych dzieci poprzez grę i zabawę. Główną zaletą tej metody jest możliwość rozpoczęcia nauki w bardzo wczesnym wieku. Nauka zachodzi z pominięciem żmudnego okresu literowania, dlatego dzieci uczone tą metodą uwielbiają czytać, a czytające trzylatki to w tej metodzie standard. Uczestnicy spotkań dowiedzą się co to takiego czytanie globalne, jaki jest jego cel, jak samodzielnie przygotować materiały do pracy z dzieckiem, a także w jaki sposób sprawić, by nauka stała się zarówno dla dziecka, jak i rodzica fascynującą zabawą. Przed każdym warsztatem wykład dla rodziców. W trakcie warsztatów zostanie ogłoszony i zarazem rozstrzygnięty konkurs. Dzieciom gwarantujemy wspaniałą zabawę!ALENA TRAFIMAVA
„SMOKI LATAJĄCE”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Czas trwania: od godz. 10.00. do godz.12.00
Warsztaty są bezpłatne, zapisów brak
Podczas warsztatów każdy będzie mógł poczuć się artystą. Będziemy malować, dekorować, oklejać duże Smoki Latające. Recyklingowe materiały mają na celu zainspirowanie dzieci do tworzenia własnych zabawek z niebanalnych materiałów. O tym kim jest Smok Latający można się dowiedzieć na stronie www.smoklatajcy.pl. Warsztaty poprowadzi autorka Smoka, designerka Alena TRAFIMAVA.
Alena Trafimava projektantka form użytkowych, koordynatorka projektów. Finalistka konkursu YOUNG DESIGN 2011 z projektem "Ogród Probiotyczny". Od 2002 do 2006 studiowała na Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, a od 2006 do 2009 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła tytuł magistra. Brała udział w wielu wystawach wzornictwa, między innymi: Przetwory, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Mińsk Design Week.


MALU STUDIO
"POKOLORUJ WARSZAWĘ”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty: warsztat trwa 1 godzinę, pierwszy z cyklu rozpoczyna się o 10.00, następne co godzinę.
Bilet: 5 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie), zapisów brak.
"Pokoloruj Warszawę" to zajęcia plastyczne w oparciu o kolorowankę Malu. Na dużą mapę Warszawy naniesiemy rysunki wykonane przez dzieci. Specjalnie przygotowane arkusze kolorowanki pomogą najmłodszym w wykonaniu zadania.  Wskazówką będą również przygotowane wcześniej zdjęcia. Dodatkową atrakcją będzie losowanie tematu pracy. W ten sposób stworzymy niepowtarzalną mapę Warszawy, którą wzbogacimy także o mosty!
Z udziałem najmłodszych stworzymy naszą własną mapę Warszawy. Dzieci będą mogły narysować ważne i ulubione miejsca oraz warszawskie zwierzęta: wiewiórki, wróbelki, łabędzie i pawie w parkach, a także obiekty, które wpisały się w nasz krajobraz - barki na Wiśle, balon, czy Grubą Kaśkę.


ASIA KASZTELANIEC
WOJTEK JÓZEFWICZ
"STWORZYMY TO ZABĘBNIMY” – tworzenie instrumentów perkusyjnych” I warsztat
"STWORZYMY TO ZATRĄBIMY”– tworzenie instrumentów dętych” II warsztat
"STWORZYMY TO POSZARPIEMY – tworzenie instrumentów” III warsztat


Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty:  1h  (10:15 – 11:15) – I warsztat, 1 h (11:30 – 12:30) – II warsztat, 1h (13.00 – 14:00) – III warsztat.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)
Zapisy: biuro@lamala.pl
W trakcie warsztatów za cel obierzemy rozbudzenie świadomości estetycznej i zdolności obserwacji przedmiotów wokół i możliwości ich codziennego wykorzystania. Różnorodność rozwiązań plastycznych i wyczarowanych dźwięków sprawi z pewnością dużo radości.  


KIZIU MIZIU
KONIK na PATYKU”
„PLUSZAKI-ROZRABIAKI”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  1h (10:00 – 11:00) – I warsztat dla dzieci od 5 roku, 1 h  (12:00 – 13.00) – II warsztat dla dzieci od 3 roku.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)
Zapisy: biuro@lamala.pl
W trakcie pierwszego warsztatu dziecko z rodzicem wykona z półproduktów i innych surowców konika na patyka. Dziecko zabierze konika do domu. Wszystko udokumentujemy  fotografią. W trakcie drugiego warsztatu dziecko za pomocą materiałów recyklingowych wykona wraz z rodzicem wymyśloną przez siebie zabawkę, którą następnie zabierze ze sobą do domu.  


DLA DZIECI OD 6-8 LAT


WYDAWNICTWO ZAKAMARKI
"UCZUCIA CO TO TAKIEGO?”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty: od godz. 10.15 do godz. 11.15
Warsztaty są bezpłatne, zapisów brak (ilość miejsc ograniczona!)
Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na interaktywne warsztaty podejmujące problematykę uczuć, relacji i tolerancji. W przekonaniu, że MYŚLENIE, TO ŚWIETNA ZABAWA zachęcimy dzieci do analitycznego i krytycznego myślenia oraz do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich. Punktem wyjścia do warsztatów będzie książka francuskiego profesora filozofii Oscara Brenifiera UCZUCIA CO TO TAKIEGO? z serii Dzieci Filozofują. Każdy tom tej serii zawiera sześć ważnych pytań odnoszących się do codziennego życia dziecka. Każde pytanie prowadzi do sześciu odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei po każdej odpowiedzi pojawia się kilka nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź, co pozwala spojrzeć na problem z różnych stron i skłania do dyskusji. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego stanowią dodatkowy, humorystyczny komentarz atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Książki wydawnictwa dostępne w LAMALI.


WYDAWNICTWO BUKA
"Obrazy i dźwięki – plastyczne improwizacje inspirowane muzyką”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  1,5h (10:30 – 12:00)
Bilet: 20 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)
Zapisy: biuro@lamala.pl
Jakiego koloru jest cisza?
Czy echo można wyciąć z papieru?
Jak namalować stukot?
Na te i wiele innych pytań będziemy szukać z dziećmi odpowiedzi. Warsztaty mają na celu stymulowanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, uwrażliwianie na dźwięk, jego barwę i brzmienie. Zainspiruje nas muzyka, która pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni, a ta nie zna reguł ani ograniczeń. Niemożliwe staje się możliwe…
Autorem muzyki, którą usłyszymy podczas warsztatów jest Maciej Mulawa - kompozytor, aranżer, reżyser dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Plastyczną stroną warsztatu zajmą się: Eliza Proszczuk - absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Rotterdamie i Małgorzata Brus – kostiumolog.

WYDAWNICTWO WIDNOKRĄG
"Łodzie”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Czas trwania:  1h (10.30:00 – 11.30)
Warsztaty są bezpłatne, zapisów brak (ilość miejsc ograniczona!)
Pokażemy, jakie pojazdy zabawki można wykonać z drutu, blachy. Odpowiemy sobie na pytanie, czy na statkach można rozgrywać mecze piłkarskie. Dowiemy się, w jaki sposób przepędzane są "demony" z odmętów rzek. Wykonamy  nasze własne  "łodzie z trzciny totora". Warsztaty poprowadzi Katarzyna Węgiełek – autorka książki „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko.”
Wydarzenie sfilmuje Alicja Szulc z Wytwórni Bajek, latający animator kultury, absolwentka pedagogiki społeczno – opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła realizację obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowczyni w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „Ę”, Stowarzyszeniem „U Siemachy”, EFTe oraz ze Sztukarnią.


FOTKI Z BUDKI - to unikalny projekt – połączenie technologii z tradycyjną fotografią wysokiej jakości. To bardzo prosty w obsłudze automat do robienia zdjęć. Stajesz przed fotobudką, uśmiechasz się, dotykasz do ekranu i w 10 sekund masz WYDRUKOWANE ZDJĘCIE – pamiątkę na zawsze. Fotobudka daje pełną wolność w pozowaniu, ze względu na to, że nie ma fotografa, stoisz swobodnie, jak przed lustrem i widzisz każdą swoją minę w ekranie monitora, przez co masz wpływ na swoją kreację. Na niesamowitą przygodę z fotografią zapraszają www.fotkizbudki.pl


MADE WITH LOVE – ciasta ♥ ciasteczka ♥ tarty słodkie i słone ♥ cake pops ♥ słodkości ♥ brownie pop’s  - wszystko dla was!


KOLOROWA RESTAURACJA – Jak wiele jest miejsc po prawej stronie Wisły, w których możesz dobrze i zdrowo zjeść? Pewnie sporo. A jak wiele z tych miejsc potrafi otoczyć Cię prawdziwymi, małymi dziełami sztuki, zarówno na talerzu jak i wokół niego, nie narzucając przy tym wygórowanych cen i sztywnej atmosfery? Więcej informacji: https://www.facebook.com/RestauracjaKolorowa


WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.lamala.pl/?opt=319&type=1&mid=56