X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Sztuki i Sztuczki

W sobotę (7 września) w Soho Factory w Warszawie odbędzie się 2 edycja Festiwalu Sztuki i Sztuczki. Na imprezę zapraszają Tashka, Maleman, Wawa Design Festiwal oraz Soho Factory.

7 września 2013
godz 11:00-18:00
Soho Factory
ul. Mińska 25, Warszawa, hala numer 15


TASHKA
Tashka powstała w 2010 roku. Za cel obrała sobie rozbudzanie kreatywności najmłodszych. Propaguje mądre rodzicielstwo, wydając kwartalnik dla dzieci i rodziców „Fika” – przewodnik po kulturze dziecięcej w niebanalnej szacie graficznej. W 2012 roku „Fika” otrzymała wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tashka zachęca do czytania i w tym celu rozpoczęła wydawanie książek.
Tashka produkuje także ekologiczne zabawki z kartonu.
Tashka prowadzi także warsztaty i organizuje festiwale sztuki dla dzieci.
www.tashka.pl
Kapslomania to gra w kapsle. Inspiracją do stworzenia gry jest książka Kamila Niewińskiego pt. „Kapselek”, wydawnictwo TASHKA. Gra odbywa się na wielkoformatowej planszy z wyjątkowymi ilustracjami Roberta Romanowicza. Gra, nie pobudza rywalizacji lecz łączy uczestników i podkreśla wartość wspólnego działania. Zachęca dzieci to lektury książki.
Pajęczyny - gigantyczne pajęczyny i warsztaty tworzenia zabawek eko.
Tashkowe Eko zabawki. Wspólnie tworzymy miasto owadów.
Warsztaty poprowadzą Agnieszka Czapi Trzepizur i Łukasz Kulig.

MUZEUM BAŚNI I OPOWIEŚCI
Muzeum Bajek Baśni i Opowieści - opowiadanie bajek i animacje z klockami MuBaBao,
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści jest niezwykłym miejscem spotkań ze Słowem Mówionym i Myśleniem Kreatywnym. Zarówno dzieci, jak i dorośli mają możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach związanych z opowiadaniem bajek, przekazywaniem opowieści i legend. Muzeum stawia sobie za cel wpływ na rozwój osobowości i kreatywności odwiedzających.

MAŁA FILHARMONIA ROZWOJU
Warsztaty z MAŁĄ FILHARMONIĄ ROZWOJU to podróż do niezwykłego świata muzyki; czas spędzony kreatywnie i radośnie przy pociągłych i donośnych dźwiękach puzonu oraz figlarnych dźwiękach fletu poprzecznego. Czy te instrumenty są zrobione wyłącznie z metalu? Zaskakującą odpowiedź na te i inne pytania dzieci poznają na spotkaniu oplecionym smakowitymi dźwiękami muzyki klasycznej- co jest niezwykle ważne podczas, gdy na co dzień doświadczamy brzmienia dźwięków generowanych elektronicznie gubiąc walory dźwięków płynących z naturalnych instrumentów muzycznych.

KSIĘGARNIA EFKA
„Fabryka Szmacianych Zabawek”
Księgarnia Efka zaprasza na rodzinne szycie szmacianych zabawek. Z niepotrzebnych materiałów, guzików, wstążek, koronek będziemy tworzyć szmaciane lale i misie.
Efka to obecnie mobilna dziecięca księgarnia, która oprócz fascynujących, wybranych i mądrych książek, dzięki współpracy z artystami posiada w swoich zasobach zabawki, lalki, i wyroby rękodzielnicze. Od początku działalności wspiera różnymi akcjami i działaniami Sprawiedliwy Handel, co w przypadku produkcji zabawek i książek ma ogromne znaczenie.
Efka to także organizator profesjonalnych zabaw, konkursów, warsztatów tematycznych, animacji i zajęć artystycznych dla dzieci na imprezach rodzinnych, kiermaszach, przedszkolach, bibliotekach i miejscach przyjaznym dzieciom na terenie Warszawy.

DWA KOTY
Przytulny, rodzinny sklepik na Saskiej Kępie, prowadzony szczególnie starannie, jeśli chodzi o dobór oferty książek i zabawek.. Zwłaszcza w kwestii literatury dziecięcej, która jest życiową pasją właścicielki. W oparciu o własne doświadczenie oraz wiedzę zdobytą na studiach poświęconych literaturze dla dzieci i młodzieży proponuje ona tylko książki mądre i wartościowe, a do tego pięknie wydane. To nic, że disnejowszczyzna świetnie się sprzedaje - w Dwóch Kotach jej nie znajdziecie. Tylko książki i zabawki, które rozwijają - w sam raz dla Rodziców, którzy pragną wychować swoje Dzieci na kreatywne i wrażliwe istoty. Pomimo skromnych rozmiarów w Dwóch Kotach cyklicznie odbywają się spotkania z autorami książek oraz warsztaty poświęcone ilustracji i literaturze dla dzieci.
Zapraszamy na stoisko z książkami i zabawkami.

KARTOLANDIA.PL
KARTOLANDIA - powstała 2008 roku. Jej Misja: to rozwijanie kreatywności u dzieci poprzez mądre zabawy, wyjątkowe zabawki oraz promowanie wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Oferuje designerskie, ekologiczne zabawki z kartonu marki Calafant. Zabawki te zdobyły na świecie wiele prestiżowych nagród. W 2006 roku otrzymały na Międzynarodowych Targach Zabawek w Norymberdze - Spielwarenmesse, główną nagrodę zabawki innowacyjnej - w kategorii zabawka kreatywna 2006 roku. W Stanach Zjednoczonych, domek dla lalek został nagrodzony przez magazyn rodzinny FAMILY FUN jako ZABAWKA ROKU 2008. W styczniu 2011 roku w Anglii został nagrodzony robot nagrodą" Top Drawer Awards". Większość zabawek wyróżniona została znakiem "Spiel gut". Dzięki wyjątkowemu wzornictwu oraz różnorodności modeli, dzieci mogą przenieść się w fantastyczny świat bajkowej tektury.
Podczas Imprezy dzieci będą mogły pobawić się ekologicznymi zabawkami z tektury, wziąć udział w malowaniu i dekorowaniu odlewów gipsowych.
Dzięki zabawie z Kartolandią , dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności plastyczne.

FORMY KOLORY
Formy Kolory to miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To miejsce, gdzie można stworzyć oryginalny prezent, zorganizować dziecku wyjątkowe przyjęcie urodzinowe lub przeprowadzić twórcze spotkanie biznesowe. Przyjdź i nawet w 10 minut stwórz coś wyjątkowego i jedynego na świecie - pachnące mydełko i świeczkę, pomaluj ceramikę, zrób sobie bransoletkę i kolczyki lub zrób finezyjne ozdoby z filcu. Skorzystaj z naszej kreatywnej księgarni, która pomoże zainspirować Cię do kreatywnej pracy:-)
Znajdujemy się w ścisłym Centrum, na ulicy Hożej 19. Zapraszamy!

DZIECKO W WARSZAWIE I FUNIVERSITY
Jeżeli chciałbyś wiedzieć, co ciekawego i ważnego dla dzieci dzieje się w Warszawie – koniecznie poznaj Dziecko w Warszawie! www.dzieckowwarszawie.pl
Dziecko w Warszawie to projekt skierowany do kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-12 lat z Warszawy i okolic.
Warsztaty naukowe FUNIVERSITY dostosowywane są dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Podczas wszystkich zajęć wykonują one różne doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment-zabawkę, którą zabierają do domu. Program warsztatów naukowych Funiversity został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom otaczający nas świat. Nie oddzielamy grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywamy naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczający nas świat, w tym także jego przeszłość i przyszłość.


TAAK TOWARZYSTWO ARTETRAPII I ANIMACJI KULTURY
WARSZTAT KORESPONDENCYJNY
NAPISZ O SOBIE DO DZIECIAKA, KTÓRY MIESZKA W DOMU DZIECKA
Godz: 12.00 – 15.00
Zachęcamy do stworzenia własnych ZNACZĄCYCH coś ważnego dla Twórcy plastycznych kompozycji na kartach pocztowych
Oraz napisania o sobie, swoim wieku, upodobaniach czy przeżyciach.
Pocztówka ma trafić do dzieci/młodzieży z różnych domów dziecka w Polsce,
może tak się złoży, że trafi do kogoś, kto ma podobne zainteresowania? Może uda się powiedzieć sobie nawzajem o ważnych sprawach? O ważnych uczuciach?
Kreacja plastyczna też powinna opowiadać o czymś, co jest ważne dla nadawcy.
Pocztówki trafią również do dzieci, które zaprosimy na imprezę SOHO MÓWI HAWK 3, 5 października w SOHO FACTORY.


Organizatorzy: TASHKA/FIKA, MALEMEN, WAWA DESIGN FESTIWAL, SOHO FACTORY.
Patroni medialni: KIKIMORA, QLTURKA.PL, ZABAWKOWICZ.PL, DZIECKO W WARSZAWIE.
Partnerzy: Muzeum Baśni i Opowieści, Dwa Koty, Mała Filharmonia Rozwoju, Kartolandia, Budda Bag, Księgarnia Efka, Formy Kolory, TAAK Towarzystwo Arteterapii i Animacji Kultury, Funiversity.