X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

SPOTLIGHT KIDS w Zachęcie

SPOTLIGHT KIDS, czyli platforma promocji sztuki współczesnej dla dzieci, już po raz czwarty zaprasza na Sztukostwory, tym razem do Zachęty. W programie jak zawsze znajdą się warsztaty
i spotkania z artystami, autorskie i kuratorskie oprowadzania po wystawach, strefa malucha oraz brunch.


21 kwietnia, w niedzielę od godziny 12:00 do 18:00 warszawska Zachęta, stanie się epicentrum sztuki współczesnej dla najmłodszych i ich rodziców.


Warsztaty twórcze – Sztukostwory, przygotują uznani polscy artyści. Tym razem będą to: Aneta GRZESZYKOWSKA (fotograf i grafik), Agnieszka BRZEŻAŃSKA (malarka i fotograf) i Janusz ŁUKOWICZ (artysta konceptualny). 


Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat:


– „Abecadło z pieca spadło” – prowadzenie Aneta GRZESZYKOWSKA
– „Wyprawa w kosmos” – prowadzenie Agnieszka BRZEŻAŃSKA
– „Kolorowe przypadki” – prowadzenie Janusz ŁUKOWICZ


Czas trwania każdego z warsztatów: 90 minut
Udział w każdym z warsztatów jest płatny: 25 zł od osoby


Bilety dostępne w kasie Zachęty od 16.04 – pula biletów ograniczona


„Wspólne z Zachętą przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców specjalny program oprowadzania po aktualnych wystawach prezentowanych w galerii: „Splendor tkaniny” oraz indywidualnej wystawie Anety Grzeszykowskiej – „Śmierć i dziewczyna”, po której przewodnikiem będzie sama artystka.
Specjalnie z myślą o dorosłych Sztukostworach przygotowaliśmy nowe elementy programu SPOTLIGHT KIDS. Bownik przedstawi swój wykład na temat postaw i strategii artystów posługujących się fotografią „Znaczenie fotografii w sztuce współczesnej”.
Przez cały czas trwania SPOTLIGH KIDS rodzice i opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Małgorzatę Winter w ramach pracowni otwartej – Niewyobrażalne możliwości
– otwarte warsztaty DIY: wyrób naszyjników techniką needleweaving w połączeniu z rozmową o włóczkowych strategiach w sztukach wizualnych – udział w warsztatach i panelu dyskusyjnym jest bezpłatny.”


Serdecznie zapraszamy
Zespół SPOTLIGHT KIDS


KONTAKT: e-mail: zapisy@spotlightkids.pl


 


SZTUKOSTWORY – OPIS WARSZTATÓW:


ABECADŁO  z pieca spadło
Warsztaty audiowizualne, podczas których Aneta Grzeszykowska przybliży dzieciom proces powstawania swoich prac video. W szczególności przedstawi rozwiązania techniczne wykorzystane przy tworzeniu filmu „Ból głowy”. W ramach warsztatów dzieci stworzą wizualną narrację do jednego z najpiękniejszych wierszy Tuwima – „Abecadło z pieca spadło”. Uczestnicy będą mieli szanse zaobserwować proces tworzenia filmu jednocześnie ucząc się jak wykorzystywać swoją cielesność w ekspresji artystycznej. Efektem warsztatów będzie zbiorowa praca video – ABECADŁO zrealizowana przez „zdekonstruowane” dzieciaki. 


WYPRAWA W KOSMOS
Warsztaty malarskie podczas, których dzieci wybiorą się w intergalaktyczną podróż artystyczną. Stosując ekspresjonistyczne techniki malarskie stworzą swoje wyobrażenie kosmosu. Pracując nad jednym ogromnym płótnem wejdą w twórczą interakcję jednocześnie prezentując swoje indywidualne koncepcje artystyczne.
Efektem warsztatów będzie wspólna praca – SZTUKOSTWOROWY WSZECHŚWIAT


KOLOROWE PRZYPADKI
W ramach warsztatów dzieci zagrają w malarskie kręgle. Bedą mogły sprawdzić jak ślady zabawy przybierają ciekawą wizualnie postać i stają się obrazem. Zabawa i sportowa ekspresja zostaną przetłumaczona na język plastyki. Będą mogły się przekonać, że przypadek też może być przydatny
w tworzeniu obrazów. Oprócz tego dzieci uruchomią taśmę produkcyjną dzięki której zobaczą, że twórcza praca zespołowa zostawia margines na indywidualizm. W obrazach produkowanych taśmowo będą mogły rozpoznać swój wkład. Uczestnicy doświadczą, że zarówno proces wykonania obrazu jak i jego koncepcyjne projektowanie może sprawić wiele satysfakcji. Naprzemiennie dzieci będą wykonawcami i pomysłodawcami obrazów.