X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Przetwory Design

To już 7. Międzynarodowa Edycja Przetworów, czyli Rezydencji Twórczego Recyclingu. Tym razem odbywa się pod hasłem: maMY dzieci! i właśnie dzieciom jest  dedykowana. Podczas Przetworów pod jednym dachem zbierze się 300 artystów przetwarzających odpady w nowe i użyteczne przedmioty oraz ponad 100 wystawców z unikalnymi ubraniami, biżuterią, zabawkami, designem, książkami.
Będzie też sporo atrakcji i warsztatów skierowanych do dzieci:

PRZESTRZEŃ DLA DZIECI, czyli miejsce otwarte podczas całych Przetworów, możesz przyjść i wyjść w każdej chwili, wstęp wolny, wiek 3-12 lat.

Sobota w godz. 15-19.30
Czy, żeby tworzyć muzykę, trzeba posiadać instrumenty muzyczne? Przekonamy się, że nie i zbudujemy własne zaskakujące urządzenia do wydobywania dźwięków. Użyjemy zwykłych przedmiotów i niepotrzebnych rzeczy. Będziemy bębnić, szarpać, dmuchać, wytwarzać najbardziej nietypowe dźwięki. To będzie nasza własną wersja współczesnej muzyki, która od dawna nie ogranicza się do tradycyjnych instrumentów. Będzie głośno i zabawnie!

Niedziela godz. 12-18.30
Słowa - co by nie mówić - nie zawsze wystarczą, by przekazać, co mamy na myśli. Na szczęście są jeszcze gesty, okrzyki i różne miny. Zwierzęta używają do porozumiewania się nawet zapachów i ultradźwięków! My zamiast tego użyjemy wyobraźni i zbudujemy z codziennych przedmiotów i niewykorzystanych materiałów niezwykłe maszyny do komunikowania się - także na odległość. Może wymyślimy coś, co zastąpi telegraf, telefon, a nawet komputer, a przede wszystkim pozwoli nam wyrazić to, co trudno wyrazić słowami!
prowadzenie: Agnieszka Szostakiewicz

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY Z MAJSTERKOWANIA!
Niedziela w godz. 12.00-15.00
Rodzinne warsztaty z projektowania dla dzieci w wieku 4-6 wraz z Dziadkami.
Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: warsztaty.przetwory@gmail.com Cena warsztatu: 20 zł.

Czy pamiętacie jak w dzieciństwie robiliście z rodzicami karmniki dla ptaków? Oni wiedzieli jak je zbudować. Mieli skrzynki pełne narzędzi, którymi potrafili wyczarować
niejedno cudo, w czasach, gdy na sklepowych półkach panowały pustki. Dzisiaj można kupić wszystko i rzadko kiedy chce nam się robić coś samemu, a i często nie pamiętamy już jak to zrobić… Podczas tegorocznych Przetworów Dziadkowie, pod okiem projektantów z Kompott Studio, będą mogli pokazać wnukom, tak jak kiedyś pokazywali swoim dzieciom, jak z recyklingowych materiałów zbudować zimowe karmniki dla ptaków. Designerzy przygotują dla Was instrukcje i zestawy materiałów. To ekologiczne majsterkowanie to dopiero początek zabawy! Twórcze tandemy, zaopatrzone w ziarno i zbudowane przez siebie karmniki będą mogły rozpocząć wielką zimową przygodę. Dzieci nakarmią i poznają ptaki, a Dziadkowie podzielą się swoją cenną wiedzą!
Prowadzenie: Krystian Kowalski i Maja Ganszyniec, Kompott Studio

WARSZTAT ARCHITEKTONICZNY DLA DZIECI
niedziela w godz. 15-17
wiek 9-12 lat. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia: warsztaty.przetwory@gmail.com
Cena warsztatu: 20 zł.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieć supermoce? Latać nad miastem, jednym palcem podnosić mosty, dowolnie przestawiać budynki z miejsca na miejsce, a nawet – do góry nogami? Chcecie spróbować swoich sił jako konstruktorzy miasta przyszłości? Niech nic Was nie ogranicza! Stwórzcie z nami SuperWawę!
9-12 lat to wiek uczestników warsztatu "SuperWawa". Jak wyglądała stolica 9-12 lat temu? Metro z Kabat dojeżdżało tylko do stacji Centrum. Pomnikowi Charlesa de Gaulle'a nie śniło się nawet, że dołączy do niego strzelista palma. Przez Wisłę można się było przeprawić przez dwa mosty mniej. Nie było wieżowca na jednej nodze ani fontanny w okrągłym Metropolitanie. Dzieci nie mogły jeszcze korzystać z placu zabaw z pająkiem w Parku Ujazdowskim ani zwiedzać Centrum Nauki Kopernik.
Jak mogłaby wyglądać Warszawa za 9-12 lat? Na to pytanie, dzięki swojej nieskrępowanej wyobraźni, odpowiedzą warszawiakom uczestnicy "SuperWawy". Nie ma tu żadnych ograniczeń czy wytycznych. Do dyspozycji mają, oprócz kleju Wikol, płyt mdf, pudeł i pudełek różnej wielkości, supermoce bohaterów. Ich zadaniem specjalnym będzie zbudowanie fragmentu Warszawy przyszłości. Co stworzą mali superbohaterowie, mogąc wymyślić dosłownie wszystko dla swojego miasta?
Warsztat poprowadzą Jakub Szczęsny i Gosia Kuciewicz z grupy projektowej CENTRALA oraz zespół Futuwawy – interaktywnej przestrzeni wystawienniczej niezrealizowanych projektów związanych z Warszawą.


informacje i zapisy: warsztaty.przetwory@gmail.com


Miejsce:
Soho Factory w Warszawie
ul. Mińska 25
03-808 Warszawa


Godziny działania:
sobota (8grudnia) otwarcie dla publiczności w godz. 15.00-­20.00
niedziela (9grudnia) otwarcie dla publiczności w godz. 12.00-­19.00
Wstęp 5 zł.