X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Pamiętniki

Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na cykl warsztatów rodzinnych Pamiętniki inspirowany Pamiętnikami Stanisława Augusta:
„W zależności od prowadzącego będziemy podróżować po świecie wspomnień na dwa sposoby: w każdą pierwszą niedzielę miesiąca sensorycznie, poznając łazienkowskie symbole, a także zbierając pamiątki z naszych rodzinnych wypraw w magicznym pudełku; w każdą trzecią niedzielę miesiąca zanurzymy się w świat historii i opowieści z dawnych lat, poćwiczymy nasze zdolności manualne i stworzymy własne, rodzinne pamiętniki. Każde zajęcia odbywać się będą w innej scenerii Łazienek Królewskich, tak aby dzieci „oswoiły” się zarówno z przestrzeniami zabytkowymi, jak i poznały nieznane dotąd plenery Ogrodu. Zabierzcie swoje dzieci w niezwykłą podróż do świata wspomnień!


warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 lat
styczeń-kwiecień 2013, niedziele g. 11:00
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w Warszawie
wstęp: 15 zł/dziecko
karnet: 100 zł (na 8 warsztatów)
obowiązuje rezerwacja: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Program styczeń-kwiecień:
6.01 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: KAMIEŃ
Na warsztatach poznamy magiczną historię Pałacu na Wyspie i sprawdzimy, czy nasze własne historie zmieszczą się na królewskim kamieniu.

20.01 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: PAŁACOWE WSPOMNIENIA
Na spotkaniu dowiemy się, czym są wspomnienia i w jaki sposób można je utrwalić. Usłyszymy nie znane dotąd wspomnienia króla Stanisława i założymy swoje własne, rodzinne pamiętniki.

3.02 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: PIÓRKO
Tym razem poznamy bliskich przyjaciół króla Stanisława i porównamy ich z naszymi bliskimi. Niezwykłe osobowości postaramy się przedstawić  na piórku z królewskiego zwierzyńca.

17.02 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: WSZYSCY MOI BLISCY
Na zajęciach odwiedzimy Pałac Myślewicki – siedzibę królewskiego bratanka, dowiemy się jak nazywa się bliskich w rodzinie, a także stworzymy własne mini drzewa genealogiczne.

3.03 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: DREWNO
Każda scena to drewno, które pochłania nasze myśli i słowa.  Tym razem zwykły kawałek drewna  ożyje w naszych dłoniach. Stanie się mówiącym fragmentem naszych pamiętników.

17.03 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: ZABAWMY SIĘ W TEATR
Poznamy opowieść o Teatrze Stanisławowskim snutą przez wykonane przez nas pacynki. Nasze pamiętniki wzbogacą się również o multimedialne wspomnienie z dworskiego teatru.

7.04 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: LIŚĆ
Podczas niezwykłego spaceru po Ogrodzie łazienkowskim poszukamy niezwyczajnych liści, które wspólnie z rodzicami pomalujemy na kolor naszych wspomnień.

21.04 g. 11:00
PAMIĘTNIKI: OGRODOWE ESY-FLORESY
W trakcie zajęć w Ogrodzie zabawimy się w tropicieli łazienkowych zwierząt i poznamy rośliny, które możemy znaleźć podczas spaceru. Nasz Pamiętnik rozkwitnie od roślinnych esów- floresów.

Warsztaty prowadzą:
Maria Stelmaszczyk -  prowadzi warsztaty z cyklu Pamiętniki w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Snując rodzinne opowieści będzie tworzyć wspólnie z uczestnikami ich własne pamiętniki. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od trzech lat prowadzi autorskie warsztaty edukacyjno- artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Z pasją uczestniczy w procesie rozbudzania wrażliwości, zachęca do oglądania rzeczywistości w sposób niekonwencjonalny opierając się w swoich warsztatach na systemie skojarzeń myślowych. We własnej twórczości zajmuje się malarstwem i grafiką, w tym unikatową techniką drzeworytu japońskiego.


Tomasz Sosnowski – prowadzi warsztaty z cyklu Pamiętniki w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Jego zajęcia to sensoryczne podróże po świecie wspomnień, podczas których uczestnicy będą zbierać pamiątki w magicznych pudełkach.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od kilku lat prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży. W swoich działaniach wykorzystuje techniki animacyjne, stawia na pobudzanie wyobraźni w sposób niestandardowy. Na co dzień zajmuje się malarstwem.”