X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

MOCAK. Kierujemy na sztukę!

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zaprasza osoby prowadzące projekty na rzecz wzrostu zainteresowania sztuką do wzięcia udziału w konferencji poświęconej współczesnej edukacji kulturalnej ukierunkowanej na sztukę. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi ośrodkami kultury, promowanie dobrych praktyk edukacyjnych, wzrost świadomości społecznej odnośnie do znaczenia edukacji artystycznej.

Konferencja będzie składała się z trzech bloków tematycznych. W ramach każdego z nich przewidujemy cztery dziesięciominutowe wystąpienia poświęcone konkretnym projektom edukacyjnym stanowiącym wartościowy, inspirujący przykład współczesnej edukacji artystycznej.

1. Sztuka edukacji
Współczesne projekty edukacyjne coraz rzadziej przybierają formę wykładów – stają się natomiast interaktywne i twórcze. W ramach tego bloku zostaną zaprezentowane projekty edukacyjne realizowane przez artystów bądź w ścisłej współpracy z nimi. Do zgłaszania wystąpień zapraszamy zarówno artystów, jak i edukatorów.

2. Kultura dla wszystkich
Instytucje kultury oraz organizacje zajmujące się sztuką coraz częściej prowadzają projekty adresowane do bardzo małych dzieci, pacjentów szpitali psychiatrycznych, osób niewidomych, uchodźców, osób z niepełnosprawnością intelektualną, grup dotkniętych ubóstwem. W ramach tego bloku zostaną zaprezentowane projekty edukacyjne adresowane do grup, które są zagrożone różnymi formami ekskluzji społecznej.

3. Ponad podziałem egalitarne-elitarne
W ramach tego bloku zaprezentowane zostaną akcje społeczno-artystyczne, wydarzenia edukacyjne, które skupiły wokół siebie duże grupy ludzi, niekoniecznie na co dzień pasjonujących się sztuką.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia 2013 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich słuchaczy obowiązuje rejestracja, która rozpocznie się po ogłoszeniu programu konferencji 10 kwietnia. Osoby, które nie zostaną przyjęte w charakterze prelegentów, będą miały pierwszeństwo rejestracji jako słuchacze.


Termin konferencji:
26 kwietnia 2013 roku

Miejsce: MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4

Kontakt:
Dominika Machowska
Koordynatorka konferencji
kierujemynasztuke@mocak.pl