X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Międzypokoleniowy Kongres Misiowy

Międzypokoleniowy Kongres Misiowy zaprasza:

„Rodzice i dzieci opowiadają historie pluszowych przyjaciół, szyją i czytają! Spotkaniu patronuje miś Kazimierz.
W niedzielę, 9 grudnia zapraszamy do Stacji Muranów dzieci, rodziców i ich pluszowych towarzyszy. Międzypokoleniowy Kongres Misiowy rozpocznie się od fragmentów premierowej książki „Przygody misia Kazimierza” Pauliny Wilk. Bajki o rezolutnym misiu, który uciekł z wielkiego sklepu, by odkryć swą osobowość, przyjaźń i moc marzeń, przeczyta aktor Mariusz Odwarzny. Autorka porozmawia z dziećmi o misiowych sprawach. Zapraszamy najmłodszych, by zabrali ze sobą ukochane misie i opowiedzieli o nich.
Rodziców i dziadków zachęcamy do przyniesienia wspomnień o misiach z dzieciństwa, a także zdjęć z pluszakami, pocztówek i wszystkich pamiątek związanych z najważniejszymi zabawkami z przeszłości. Stworzymy międzypokoleniową mapę misiów, a dorośli będą mogli poczuć się jak dzieci. Rodzinne opowieści i pluszowe historie sprzed lat – o misiach ulubionych, zagubionych, obszarpanych, pękatych i wychudzonych, danych w prezencie, trzymanych wstydliwie w szafie, zabieranych w podróż na koniec świata, często tulonych, zapomnianych, odzyskanych czy przekazanych kolejnym właścicielom uwiecznimy na maszynie do pisania i włączymy do Wielkiego Archiwum Misiostwa.
W ruch pójdą też maszyny do szycia. Najmłodsi uczestnicy Międzypokoleniowego Kongresu Misiowego zaprojektują i uszyją z pomocą ekspertów krawieckich misie własnego pomysłu. Bohater „Przygód misia Kazimierza”, choć uszyty w fabryce według szablonu, okazuje się niezwykłym misiem, tylko pozornie podobnym do innych. Zaprosimy dzieci do stworzenia misiów nietypowych, niedoskonałych i dalekich od najpowszechniejszych wzorców. Materiałowi i pomalowani towarzysze powędrują z nimi do domu, dając początek nowym rodzinnym historiom.
Na dzieci czekają również ordery i drobne upominki od misia Kazimierza.
Zapraszamy!”

 

Międzypokoleniowy Kongres Misiowy
Niedziela, 9 grudnia, godz. 11.00
Stacja Muranów, ul. Andersa 13, skwer Tekli Bądarzewskiej (parking od ul. Zamenhofa)
Wstęp wolny. Zapisy na spotkanie: napisz@miskazimierz.pl