X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Galeria Apteka Sztuki

Niedziela, 29 września, godz. 12.30
,,Panny Dworskie - potrzebują kreacji!” Diego Velazquez - malarz rodziny królewskiej


"Na podstawie obrazu hiszpańskiego malarza, dowiemy się jak ubierali się ludzie w XVII wieku. Uczestnicy zajęć zobaczą, jak skomplikowana moda panowała w tym okresie, w porównaniu z dzisiejszymi koszulkami i spódniczkami. Ludziom z epoki Velazqueza ubranie się zajmowało bardzo dużo czasu! Rysując barokowy kostium, ubierzemy naszą małą infantkę - księżniczkę. Zidentyfikujemy wszystkie postacie znajdujące się na obrazie i rozszyfrujemy zagadkę, kogo tak naprawdę malował artysta, którego widzimy przy sztaludze?"


Technika: Kredka, suchy pastel
Nowe pojęcia i zagadnienia: portret zbiorowy, gorset, stelaż, sztaluga, kontrast, detal.


Prowadzenie: Katarzyna A. Jarnuszkiewicz
Ukończyła wydział malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof., Jacka Sienickiego, ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Po studiach uprawiała malarstwo sztalugowe i rysunek. Od roku 1994 zajmuję się również reklamą i grafiką wydawniczą. Autorka programów plastyczno-literackich wprowadzających najmłodszych w świat podstawowych pojęć związanych ze sztuką.
www.katarzynajarnuszkiewicz.art.pl

Zajęcia „Ćwiczenia z widzenia” dla dzieci w wieku 5 -10 lat, odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.30
Gdzie: Galerii Apteka Sztuki, Al. Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa
Cena: pojedynczy bilet 25 zł, karnet (4 spotkania) 80 zł