X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Bacciarelli i…

„Bacciarelli i…” to cykl warsztatów rodzinnych towarzyszących wystawie „Bacciarelli i inni”. W każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca dzieci w wieku 6-12 lat poznają królewską kolekcję malarstwa poprzez działania kreatywne i animacyjne prowadzone przez edukatorów Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

niedzielne warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-12lat
styczeń-kwiecień 2013, niedziele g. 11:00
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w Warszawie
wstęp : 15zł/dziecko (rodzice otrzymują bezpłatną wejściówkę na oprowadzanie)
karnet: 100 zł (na 8 warsztatów)
obowiązuje rezerwacja: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Program warsztatów:
13.01 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I NIEBIAŃSKI CHÓR
Na spotkaniu św. Cecylia, patronka muzyki zabierze dzieci do swojej pracowni, gdzie nauczą się jak dotykać instrumentu, aby usłyszeć anielską muzykę.
prowadzi: Tomasz Sosnowski

27.01 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I WIDOK Z KRÓLEWSKIEGO OKNA
Podczas warsztatów uczestnicy warsztatów spojrzą na Ogród Łazienkowski z nowych perspektyw, a także spróbują stworzyć własne okienne pejzaże.
prowadzi: Agnieszka Palińska-Gontarczyk

10.02 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I NOKTURNY
Na zajęciach dzieci zamienią się w XVIII-wiecznych lunatyków studiujących nocne pejzaże, a także stworzą niezwykłe, trójwymiarowe nokturny.
prowadzi: Agnieszka Palińska-Gontarczyk

24.02 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I KRÓLEWSKIE PORTRETY
Przyglądając się portretom z królewskiej kolekcji dzieci stworzą własne dzieła sztuki, które zamienią je w postaci z XVIII wieku.
prowadzi: Izabela Kamińska


10.03 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I UKRYTE ZNACZENIA
Wspólne tworzenie obrazów-map symboli, dzięki którym dzieci odkryją wszystkie tajemnice ukryte w malarstwie Pałacu na Wyspie.
prowadzi: Izabela Kamińska


24.03 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I KOLOR MORZA
Podczas warsztatów uczestnicy poznają sekrety morskiego świata przedstawionego na obrazach z królewskiej kolekcji Stanisława Augusta.
prowadzi: Kasia Szczawińska


14.04 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I OPOWIEŚĆ FAUNA
Faun z Galerii Obrazów zabierze uczestników w niezwykłą podróż po świecie mitologii, podczas której dzieci będą tworzyły własne fantastyczne stwory.
prowadzi: Maria Stelmaszczyk


28.04 (niedziela) g. 11:00
BACCIARELLI I ŻYCIE CODZIENNE
Przyglądając się malarstwu rodzajowemu z epoki oświecenia uczestnicy postarają się inaczej spojrzeć na codzienność i artystycznie przedstawić urok dnia powszedniego.
prowadzi: Ewa Szałwińska