X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Stokrotka rosła polna

a nad nią pochylił się harcerz, żeby spróbować różnych technik malarskich. Na początek wyciął kółka z kartonu. Posłużyły mu one za szablony. Krótkimi pociągnięciami ołówka kreślił linie proste.

Przyjrzał się dokładnie stokrotce i zauważył, że koszyczek kwiatostanu składa się z setek żółtych kropeczek, dla których tłem jest kolor jasnozielony.

Aby osiągnąć ten efekt, zaczął rysować kratki na przemian koloru zielonego i żółtego.

Płatki stokrotki są białe, czasami zakończone różową oblamówką.

Gdy już technika została opanowana, nic nie stało na przeszkodzie, by wykorzystać ją do celów dekoracyjnych.

Nie taki znowu gapa ten nasz harcerz.