X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Słoneczniki z Tate Modern

„Ai Weiwei mieszka w Chinach. To naprawdę gigantyczny kraj – żyje tam więcej ludzi niż w całej Europie. Mówi się, że gdyby wszyscy Chińczycy jednocześnie podskoczyli, byłoby trzęsienie ziemi jakiego świat nie pamięta!”

Jeden ze swoich ostatnich artystycznych pomysłów Ai Weiwei „zrealizował w londyńskiej Tate Modern. Cały jej gigantyczny hol został zasypany stoma milionami ziarenek słonecznika! Nie były to jednak zwykłe ziarenka – każde z nich to ręcznie malowana maleńka rzeźba z porcelany. Wspólnie z artystą pracowało nad nimi aż 1600 osób – całe rodziny rzemieślników z chińskiego miasteczka Jingdezhen, które od wieków słynie z porcelanowych wyrobów”

My narysowaliśmy słoneczniki metodą Ai Weiwei`a - ziarnko po ziarnku...

Cytaty pochodzą z książki Sebastiana Cichockiego S.Z.T.U.K.A., Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2011, s 206.