X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Linia

Linia w naturze nie występuje. To prawda, ale w rysunku jest niezastąpiona, a swoimi nieskończonymi możliwościami dorównuje naturze.
Narzędzi do rysowania linii jest cała długa lista, począwszy od palca umaczanego w farbie, a skończywszy na świetle żarówki tańczącym w ciemności.

Tym razem badaliśmy możliwości jakie daje nam rysowanie linii za pomocą tuszu, którego ekspresyjne walory odkryli już 2500 lat p.n.e. Chińczycy. Oni używali głównie pędzli i specjalnej techniki malowania. Jednak narzędzi, których można użyć jest znacznie więcej. Oto kilka z nich:

Posłużyliśmy się nimi. A oto efekty: