X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Zróbmy sobie arcydziełko

Ta książka ucieszyła nas szczególnie, ponieważ stanowi zbiór tego, co na ArtKIDDO lubimy najbardziej. Jest to zaproszenie do zabawy sztuką, do tworzenia i poznawania. Dzieci mają tu dużo przestrzeni do twórczego działania, mogą podążać śladami wielkich artystów, korzystać z ich technik, ale nie są ograniczane ćwiczeniami od do. Wręcz przeciwnie, książka inspiruje i prowokuje do kreatywności.
Można w niej malować, wycinać, wyklejać, tworząc własne arcydziełka. Wszystko podane na grubym papierze, w bardzo ładnej, charakterystycznej dla autorki formie.
Ta interaktywna wyprawa w świat sztuki jest nam szczególnie bliska, ponieważ wiele z ćwiczeń proponowanych przez Marion Deuchars pojawia się na naszych warsztatach, a niektóre z nich pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa np. odbitki monet, czyli frotaż, malowanie odciskami palców, czy godziny zapełniania kratek w zeszycie podczas nudnych lekcji.
Autorka zachęca, aby zabrać linię na spacer, stworzyć własny tangram, kubistyczny portret czy zaprojektować t-shirt. Nie brakuje też praktycznych ćwiczeń typu rysowanie twarzy lub roweru krok po kroku.


Co tu dużo pisać, jest to pozycja obowiązkowa w pracowni każdego początkującego artysty.      


 

Wiek 7+
Autor: Marion Deuchars
Wydawnictwo Dwie Siostry 2013