X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Tajemnica Malutkiej

Książki dla dzieci uwielbiam za to, że potrafią zachwycić jeszcze zanim zacznie się je czytać. A to dzięki utalentowanym ilustratorom, którzy robią nie mniejsza robotę niż autorzy.
Taka właśnie jest „Tajemnica Malutkiej”, urzeka od pierwszego wejrzenia. Graficznie książka jest dopieszczona w każdym calu. Odrealnione, zawadiackie ilustracje maszerują ramię w ramię z tekstem. Ich autorką jest znana, nie tylko najmłodszym czytelnikom, graficzka Agata Dudek.
Jej kolorowe i zwariowane prace mają w sobie energię, sprawiają, że historia Malutkiej jest jeszcze bardziej szalona i niezwykła.
A historię opowiadają na dwa głosy Ula i jej tata. To oni podczas wieczornego „bajkowania” wymyślili Malutką, dziewczynkę o niesamowicie wielkich stopach, pod którymi, podczas deszczu, mogła skryć się cała klasa. Z każdą kolejną stroną bajka rozkręca się na całego i pędzi w nieznanym baśniowym kierunku. Malutka wraz z babcią dołączają do trupy cyrkowej, latają na dywanie (ale tylko raz, bo babcia ma lęk wysokości i boi się samolotów), szukają krainy, w której pada śnieg i mieszkają rodzice Malutkiej. Ta trochę inna dziewczynka jest bardzo rezolutna, a swoją odmienność potrafi zamienić w coś pozytywnego.
W środku książki czeka nas dłuższa przerwa w lekturze, bo po otwarciu namiotu cyrkowego jest czas na bliższe zapoznanie się z plejadą osobliwości. I gdy tak oglądamy postacie, które wyczarowała Agata Dudek, nie wiemy, czy to już marzenia senne czy jeszcze jawa.

Autor: Anna Onichimowska
Ilustracje: Agata Dudek
Opracowanie graficzne: Małgorzata Nowak/Acapulco Studio
Wydawnictwo: Agencja Edytorska "Ezop"