X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Kłopot

To nie kłopot, to autorska książka Iwony Chmielewskiej o takim tytule, tzw. picture book. Książka, w której obraz jest równorzędnym partnerem tekstu, a jedno bez drugiego nie może żyć. Tekst nie opisuje obrazów, a ilustracje nie ozdabiają tekstu.


Przypadkowo zrobiony odcisk żelazka na pamiątkowym obrusie mamy staje się pretekstem do uruchomienia fantazji. Powstaje seria zabawnych skojarzeń, a gorączkowe próby pozbycia się kłopotu, kończą się wkroczeniem mamy i kreatywnym rozwiązaniem problemu.
Książka niezwykle prosta w formie, zaskakuje pomysłowością i dynamiką, wywołuje uśmiech i podziw. Prawdziwy majstersztyk.  

Iwona Chmielewska tworzy przede wszystkim książki obrazowe tzw. picture books, które cieszą się niesłabnącą popularnością w Korei Południowej i właśnie tam wydawana jest większość książek autorki. Publikacje jej autorstwa ukazały się również w Japonii, Chinach, Meksyku, na Tajwanie, w Portugalii, Hiszpanii i Niemczech.
Autorka jest laureatką prestiżowych nagród, takich jak Złote Jabłko przyznane przez Międzynarodowe Biennale Ilustracji w Bratysławie za ilustracje do „Thinking ABC” (2007) czy ilustratorski Oskar zdobyty na Targach Książki w Bolonii, czyli Bologna Ragazzi Award 2011 w kategorii „Non Fiction” za ilustracje do książki „Dom Duszy – MAUM”.
Polskim czytelnikom znana jest z książek „Dzień dobry, Europo!”, „O wędrowaniu przy zasypianiu”, „Domowe duchy” oraz „Pamiętnik Blumki”, który w 2011 roku został dwukrotnie nagrodzony w konkursie IBBY (Polska Sekcja Stowarzyszenia Książki dla Młodych), zdobywając tytuł „Książki Roku 2011” w kategorii „Książka obrazkowa” oraz wyróżnienie literackie. „Pamiętnik Blumki” znalazł się również na prestiżowej liście Białych Kruków 2012 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. W Seulu na CJ Picturebook Festival został wybrany do grona 100 najlepszych książek świata.

Tekst i ilustracje: Iwona Chmielewska
Opracowanie typograficzne: Anna Niemierko
Wydawnictwo Wytwórnia