X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Ilustrowany elementarz dizajnu

Tytuł książki doskonale opisuje jej zawartość. Dwudziestu pięciu utalentowanych ilustratorów przygotowało po cztery rysunki przedmiotów codziennego użytku – klucza, ołówka, wanny, pralki, kubka, lalki… Każdy zrobił to w charakterystycznym dla siebie stylu, co jest ogromnym atutem książki.
Obok ilustracji są krótkie historie opisujące dzieje przedmiotu. W efekcie powstał ciekawy i przystępny katalog dizajnu, ale też polskich rysowników. Niech słowo katalog nikogo nie odstrasza, to nie jest muzealna pozycja do przejrzenia i odłożenia na półkę, to zajmująca książka do wspólnego czytania i odkrywania.
Elementarz ma uświadomić dzieciom, ale też rodzicom, czym jest dizajn, pokazać, że wszystko jest zaprojektowane, że każdy otaczający nas przedmiot jest pomyślany i wyprodukowany. Książka potwierdza teorię, że proste pomysły są najlepsze, jedna strona – jeden przedmiot, krótki opis, do tego zdolni plastycy i dostajemy ładną, mądrą i ciekawą książkę dla wszystkich.       
Czy wiedzieliście, że skuter Vespa został zaprojektowany głównie z myślą o kobietach – miał się łatwo prowadzić i chronić ubranie przed zabrudzeniami. Kiedy właściciel firmy Enrico Piaggio zobaczył projekt, powiedział, że przypomina on osę, czyli po włosku vespę. Tę i dziewięćdziesiąt dziewięć innych ciekawostek znajdziecie w dizajnerskiej książce Ewy Solorz.

Ilustratorzy: Arobal Bartek Kociemba, Jan Bajtlik, Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Joanna Gniady, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski,Paweł Jońca, Karolina Kotowska, Tomasz Leśniak, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Agata ENDO Nowicka, Marianna Oklejak, Joanna Rusinek, Dawid Ryski, Marta Sławińska, Maria Strzelecka, Marta Szudyga, Dennis Wojda, Aleksandra Woldańska-Płocińska


Partnerem projektu jest Łódź Design Festival 2012


Autor: Ewa Solorz
Wydawnictwo Wytwórnia
Opracowanie graficzne: Anna Niemierko