X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Eric Carle i zwierzęta

Tym razem coś dla najmłodszych. Książeczki popularnego na całym świecie autora Erica Carle’a.

Jako pierwsza trafiła do nas „Od stóp do głów”, była to jedyna książka w księgarni, na którą żywo i z uśmiechem zareagowała ośmiomiesięczna wówczas Hela. Wypracowany przez lata styl autora przyciąga wzrok już bardzo małych odbiorców. Charakteryzują go barwne kolaże umieszone na białym tle i minimum szczegółów rozpraszających uwagę. Być może to stanowi siłę przebicia wśród najmłodszych dzieci – kontrast i wyrazistość.

Ale mimo podobieństwa wizualnego, książki bardzo różnią się między sobą. W „Od stóp do głów” zwierzęta namawiają dzieci (metodą podpuszczania, na zasadzie „a czy ty tak potrafisz?”) do wykonywania prostych czynności, takich jak skinienie głową, bicie brawo, machanie łapką, prężenie barów czy wyginanie kociego grzbietu.
„Czy chcesz być moim przyjacielem?” to historyjka myszki, która szukała bratniej duszy w świecie zwierząt. Natomiast bestsellerowa „Bardzo głodna gąsienica” to już wizualno-dotykowo-kulinarna przygoda. Autor w bardzo ciekawej formie przemyca sporo walorów edukacyjnych, dziecko ma przegląd owoców i prostych potraw, poznaje dni tygodnia oraz uczy się liczyć. Książkę można czytać na różne sposoby i nie nudzić się podczas entego razu.
Te trzy tytuły to tylko mały wycinek dorobku autora, Eric Carle zilustrował ponad 70 książek, większość z nich również napisał. Wydawnictwo Tatarak ma w swojej ofercie także „Moją pierwszą książkę o liczbach” oraz „Moją pierwszą książkę o słowach”. A w maju ukazała się nowość pt. „Pajączek”, która na pewno trafi na naszą półkę.