X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

SPOTLIGHT KIDS w Narodowym

Najnowsza edycja SPOTLIGHT KIDS - platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci - odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie. W związku z wyjątkowym wydarzeniem jakim jest wystawa prac Marka Rothki platforma SPOTLIGHT KIDS we współpracy z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Narodowym Centrum Kultury przygotowała program edukacyjny dla dzieci i ich rodziców.

W niedzielę, 16 czerwca od godziny 12.00 w świat sztuki współczesnej wprowadzą nas uznani artyści: Dorota Buczkowska, Agnieszka Grodzińska i Magdalena Karpińska. Będziemy tworzyć instalacje przestrzenne, poznawać malarstwo barwnych płaszczyzn, odkrywać tajniki „kuchni” malarza. W programie znajdują się również dedykowane uczestnikom SPOTLIGTH KIDS, a zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie oprowadzania po wystawie Marka Rothki. W muzealnej księgarni dostępne będą tytuły dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. specjalnie wydana przez Muzeum Narodowe książeczka edukacyjna do wystawy Marka Rothki pt. „Kolorowe prostokąty” oraz „Przewodnik po życiu i sztuce Marka Rothki” autorstwa Agnieszki Tarasiuk - współkuratorki wystawy, do którego ilustracje przygotowała Zosia Dzierżawska.
Podczas aktualnej – piątej już edycji SPOTLIGHT KIDS – nie zabraknie też całodniowych, otwartych atrakcji dla wszystkich dzieci i rodziców w Strefie Działań Twórczych, Strefie Malucha czy muzealnym Kąciku Czytelnika.

ZAJĘCIA W FORMULE OTWARTEJ (wstęp wolny) – w godzinach 12.00-18.00

WARSZTATY (płatne):
SZTUKOSTWORY – warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 6-10 lat:
• „TKAJĄC PRZESTRZEŃ” – prowadzi Dorota BUCZKOWSKA,
godz.12:00-13:30
• „MARK ROTHKO i MALARSTWO BARWNYCH PŁASZCZYZN” – prowadzi Agnieszka GRODZIŃSKA, godz. 14:00-16:30
• „KUCHNIA MALARZA” – prowadzi Magdalena KARPIŃSKA,
godz. 17:00-18:30
Warsztaty płatne 25 zł/dziecko

SZTUKOSTWORY – warsztaty twórcze dla dzieci 4+ z udziałem rodziców:
• „WIELKIE POLA KOLORÓW” – prowadzenie Zuzanna ZASACKA,
godz. 13:00-14:30 oraz 15:30-17:00
Warsztaty płatne 15 zł/dziecko + 15 zł rodzic/opiekun

Bilety na warsztaty SPOTLIGHT KIDS dostępne będę w dniu wydarzenia w holu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie.
Kontakt i rezerwacja miejsc: zapisy@spotlightkids.pl oraz pod numerem tel. 6211031 wew. 246 w dziale edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie w godz. 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

DEDYKOWANE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE MARKA ROTHKO - płatne zgodnie z cenami obowiązującymi dla uczestników SPOTLIGHT KIDS tego dnia w Muzeum Narodowym :
Bilet rodzinny: 50 zł (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób)
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet normalny: 20 zł
Bilet grupowy – 15 zł / osoba (min 10 osób)