X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

SPOTLIGHT KIDS - Sztukostwory


Zespół SPOTLIGHT KIDS zaprasza: 


24 lutego odbędzie się trzecia edycja SPOTLIGHT KIDS - wydarzenie dla dzieci i dorosłych, które po raz kolejny przybliży przybyłym świat sztuki współczesnej. Warsztaty, spotkania z artystami, specjalnie przygotowane wystawy prac dla młodych odbiorców, sklepik ze sztuką, strefa malucha oraz brunch dla rodziców i ich pociech, to tylko część atrakcji jakie przygotowujemy dla Was w ramach SPOTLIGHT KIDS. Po raz kolejny spotkamy się w magicznych wnętrzach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
 
Celem platformy SPOTLIGHT KIDS jest poszerzanie wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród jej najmłodszych odbiorców. Jednym z kluczowych działań realizowanych przez platformę jest organizacja warsztatów pod nazwą SZTUKOSTWORY z uznanymi  artystami. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy twórców z różnych dziedzin sztuki: malarstwa, fotografii i designu. Jest to długoterminowy projekt tworzony przez artystów, pedagogów i pasjonatów sztuki współczesnej.  
 
24 lutego, w niedzielę od godziny 12:00 do 18:00 warszawska Akademia Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu, stanie się centrum sztuki współczesnej dla najmłodszych i ich rodziców.
 
W cyklu warsztatów twórczych – Sztukostwory, przygotowanych w ramach platformy SPOTLIGH KIDS udział wezmą uznani polscy artyści:
Radek SZLAGA (malarz, rysownik i autor książek), Szymon ROGIŃSKI (fotograf), Lena SZCZESNA (malarka, grafik).  
 
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat:
 
- „Kopiuj/Wklej” - prowadzenie Radek SZLAGA
 
- “Magiczny aparat” - prowadzenie Szymon ROGIŃSKI
 
- „Oswajamy potwory”– prowadzenie Lena SZCZESNA
 
Czas trwania warsztatów:
Radek Szlaga, Lena Szczesna – 90 minut
Szymon Rogiński - 120 minut
Udział w każdym z warsztatów jest płatny:
Radek Szlaga, Lena Szczesna – 20 zł od osoby
Szymon Rogiński – 30 zł od osoby
Zapisy: sztukostwory@spotlightart.pl
 
 
Warsztaty skierowane do rodziców i ich dzieci w wieku 4+ :
 
- „Operacja - kooperacja” – prowadzenie Dobrawa BORKAŁA
 
- „Struktury z tektury” – prowadzenie CYBER KIDS ON REAL
 
Czas trwania warsztatów  –  90 minut
Udział w każdym z warsztatów jest płatny:
Dobrawa Borkała i Cyber Kids on Real – 10 zł od osoby
Zapisy: sztukostwory@spotlightart.pl
 
Tak jak w przypadku poprzednich edycji, także i w tej przygotowaliśmy dla Was wystawę artystów biorących udział w SPOTLIGH KIDS. Obrazy zawieszone będą na poziomie wzroku młodych odbiorców.
Na dorosłych czekać będą  gry i zabawy, prasa oraz specjalnie na tę okazję przygotowane przez bistro Szklarnia, pyszne potrawy i napoje.
Szczegółowy program dostępny jest już na profilu SPOTLIGHT KIDS na FB:  www.facebook.com/spotlightkidsart