X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

KIDS LOVE DESIGN

Już 17 maja rusza druga edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN. To dziesiątki wystaw, warsztatów, pokazów, spektakli i wielu innych wydarzeń na wysokim poziomie. Oczywiście wszystko kręci się wokół designu, jego twórców i odbiorców, w tym przypadku dzieci. Większość imprez odbywa się w Szczecinie, ale nie tylko, szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj: http://dsgnfestival.com/2013/wydarzenia

A oto kilka słów wprowadzenia od organizatora, czyli Fundacji ARTmosphere:
Dla dzieci o designie dorosłych
KIDS LOVE DESIGN to festiwal, który zwraca się do dzieci, ale nie infantylizuje tego, czym design jest. Stąd też w sierpniu pojawi się wystawa unikatowa - druga na świecie, po wystawie w Museum of Modern Art, prezentacja niemieckiego kierunku designu kierowana do młodego odbiorcy. Wystawa „Bauhaus dla dzieci” to autorski projekt Fundacji ARTmosphere. Wystawa będzie nowoczesnym narzędziem, o dużych walorach edukacyjnych, które przybliży temat wystawy także dzieciom młodszym, nie potrafiącym jeszcze czytać. Będzie to przykład połączenia tradycyjnej formy z nowoczesną technologią przekazu informacji i atrakcyjną stroną wizualną.

Strefa designu, strefa animacji i dźwięku
- Przy tworzeniu festiwalu, przyświecają nam takie hasła jak interakcja, multimedialność oraz synergia sztuk – mówi Beata Kuracińska z Fundacji ARTmosphere. Dlatego też cały festiwal podzielony został na dwie przenikające się nawzajem strefy: strefę designu oraz strefę animacji i dźwięku. W ramach tych dwóch stref odbędą się wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, panele dyskusyjne oraz wykłady. Są to działania mocno nakierowane na dialog dwóch grup: młodych uczestników festiwalu – potencjalnych odbiorców designu oraz młodych projektantów, którzy będą mogli skonfrontować się z potrzebami i oczekiwaniami małego odbiorcy.