X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Tulipany

W tym roku czas tulipanów był wyjątkowo krótki. Nie zdążyliśmy nacieszyć się ich kolorem i kształtem, bo szybko zniknęły z pobliskich ogródków. Ale staraliśmy się wykorzystać  nawet ten niedługi okres i przynieśliśmy kilka barwnych kwiatów do pracowni.
Wewnętrzna strona dziecięcej dłoni, po złożeniu, kształtem przypomina kwiat tulipana. Jeżeli ktoś miał wątpliwości, to po pomalowaniu dłoni musiał przyznać, że tak jest.

Skoro już pomalowaliśmy sobie dłoń to można jej użyć jak stempla. Jedno pacnięcie i na kartce rozkwita tulipan.

Można też użyć flamastrów do odrysowywania konturów dłoni, które posłużą nam za szablony.

Dalsza praca to obserwacja i naśladowanie natury. Pędzle idą w ruch.

Tulipany gotowe. Wyglądają jak żywe.

Jeśli zostało nam trochę czasu to warto je oprawić, robiąc na przykład ramę ze stempli. Można użyć już gotowych stempli, albo wykonać je samemu z gąbki lub przekrojonego ziemniaka.

Dodajmy odpowiedni kolor tła i gotowe.