X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Portrety

Tak jak obwieszcza tytuł, do wykonania pracy potrzebny jest gruby pędzel np. nr 16, ale z miękkim włosem. A także farby akwarelowe, woda i kartki białego papieru. Prezentowane portreciki wykonane są na formacie A4.
Przygotowujemy tyle kartek ilu będzie modeli. Dla każdego portretowanego wybieramy kolor tła. Najlepiej kolor, który najbardziej „pasuje” do tej osoby. Tło zakładamy tak, aby na całej kartce został równo rozprowadzony walor wybranego przez nas koloru.

Na tak przygotowanych kartkach malujemy portrety pozując sobie nawzajem i posługując się tylko jednym, grubym pędzlem.

Ten sposób portretowania jest jedną z ulubionych technik stosowanych przez malarza Eugeniusza Geno Małkowskiego.