X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Mniejszy, większy, największy

Po zimowym wypoczynku postaramy się przywrócić naszą plastyczną sprawność za pomocą prostego, rysunkowego ćwiczenia o roboczej nazwie „Mniejszy, większy, największy”. Jak sama nazwa sugeruje ustawiamy jakieś, dowolne, ale podobne do siebie przedmioty w tytułowej kolejności.

Na ułożonej poziomo kartce papieru staramy się uchwycić proporcje grupy przedmiotów, w naszym przypadku kabaczków ozdobnych. Każdy z kabaczków „wrysowujemy” w prostokąt.
Pamiętajmy też o proporcji samej grupy do kartki.

W tak naszkicowaną „siatkę” wrysowujemy kontury kabaczków.


A potem kolorujemy dowolną, ulubioną przez nas techniką.