X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Malowany ptak

Jeżeli się uczyć to najlepiej od mistrzów. Najlepszych znajdziemy w naturze. Kolory kwiatów, barwne upierzenie ptaków, świetliste krajobrazy, owadzie budowle inspirują twórców od zawsze. Malować tak jak ptak śpiewa – to marzenie artysty. Dlatego ciągle i na różne sposoby podpatrujemy przyrodę by się od niej jak najwięcej nauczyć. Również malować. Tym razem skupimy się na ptakach.

Jak widać na tych kilku przykładach, ptasie kolory poskładane są we wszelkie możliwe do wyobrażenia harmonie i dysharmonie barwne. Spróbujmy je odtworzyć. Najpierw sikorka modra. Modra, ale jest jeszcze bogatka, uboga, raniuszek, czubatka, czarnogłowa i sosnówka. Ciekawe czy o tym wiedzieliście? Obserwację będziemy prowadzić za pomocą zwykłej kolorowanki. Ale uwaga, nie wszystkie granice i przejścia kolorów zostały narysowane – należy to uwzględnić.

Jak się udało?

I jeszcze kaczor kaczki krzyżówki

Szczygieł

I dzięcioł

A na koniec tropikalne, egzotyczne barwy fruwające w polskim krajobrazie – zimowy wędrowiec, wyrośnięty koliber i zagrożona wyginięciem kolorowa zjawa, czyli gil, dudek i kraska. Tym razem prace wykonamy od początku do końca samodzielnie.

Uff! Aż się kręci w głowie od tych kolorów. A podobno, tak twierdzą naukowcy, więc wypada w to wierzyć, ptaki widzą siebie nawzajem jeszcze bardziej kolorowo!