X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Kryształy małej Łucji

Łucja przyniosła do pracowni kolekcję swoich minerałów.

Niewielkie kryształki o pięknych kolorach, gładkich płaszczyznach, rozświetlone wewnętrznym światłem, jednym słowem – czyste malarstwo. Wybraliśmy zestaw o zimnym zabarwieniu. Błękity, granaty, fiolety mieniące się na płaszczyznach kryształu były dla nas natchnieniem.

Początek to kredki bambino i rysowanie przejść tonalnych od czystej bieli do maksymalnie nasyconego koloru na rysunku „zbitej szyby”.

Potem to samo robimy farbami na kawałkach papieru o różnej szerokości.

Naszym pokolorowanym papierkom też nadajemy kształt „zbitej szyby”. I komponujemy tak, żeby uzyskać efekt światła płynącego ze środka kartki.

Przyklejamy i przycinamy wystające fragmenty.

Jeszcze tylko oprawa. My użyliśmy kolorowej, papierowej taśmy i zszywacza.

I już mamy gotową kolekcję „kryształowych abstrakcji”.