X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Kosmos

Spoglądanie w Kosmos fascynuje i przeraża! Jego ogrom jest dla nas niewyobrażalny, a początek i koniec nadal nieodgadniony.

To wspaniały, zapierający dech w piersiach spektakl pełen ognia, światła i nieskończonej przestrzeni, okraszony czarnymi dziurami, ciemną materią i coraz to nowymi odkryciami.

Zbudujemy model Kosmosu. W przestrzeni, którą będą kartony brystolu rozłożone na stołach, wyznaczymy kręgi, miejsca Wielkiego Wybuchu.

Do kręgów staramy się trafić zwiniętymi z gazety kulkami. Każda kula niech będzie innej wielkości. Przy okazji możemy urządzić sobie małe zawody.

Po wyrzuceniu wszystkich gazetowych kul odrysowujemy ich kształt. Dzielimy kosmiczną przestrzeń, czyli brystole, między uczestników kosmicznej kreacji. Każdy dostaje swój kawałek wszechświata do zobrazowania.

Przedtem można jeszcze namalować pył gwiezdny, rozdmuchując wylaną farbę.

 Dalsze kroki zależą już wyłącznie od kreatorów.

Po ukończeniu pracy, łączymy na powrót rozdzielone części kosmicznej przestrzeni.

Obserwujemy uważnie nasz model. Może dzięki niemu dokonamy jakiegoś ważnego odkrycia?