X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Jajko z niespodzianką

Jajko z niespodzianką, a w nim nasi starzy znajomi, będący często pierwszym obiektem dziecięcych kolekcji.

Posłużą nam do nauki rysowania w „komiksowym” stylu. Zaczynamy od narysowania ogólnych proporcji posługując się prostymi figurami geometrycznymi. Głowa to koło, brzuch to drugie koło, trąba – wąski prostokąt i tak dalej.

Następnie wrysowujemy delikatnie kształt słonia za pomocą ołówka. Po ustaleniu proporcji i kształtu poprawiamy rysunek flamastrem i kolorujemy.

Narysowaliśmy jedną z figurek znajdujących się w naszej kolekcji. Teraz czas na wyobraźnię. Narysujmy co też nasz bohater będzie robił w następnym kadrze.

Po kąpieli – suszenie. Stworzyliśmy dwa kadry. No, to już prawie komiks! A na pewno początek jakiejś historii…