X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Do biegu, gotowi - kolory!

Oto fabryka, a w niej machina służąca do produkcji koloru szarego. To naprawdę zadziwiające, jak wiele zachodu wymaga wyprodukowanie tak nieefektownego koloru. A może on wcale nie jest taki skromny, jak się powszechnie uważa?

Łapiemy za pędzle i wlewamy do machiny trzy kolory podstawowe: żółty, niebieski i czerwony.

Mieszamy czerwony z niebieskim, żółty z czerwonym i niebieski z żółtym. W ten sposób otrzymaliśmy kolory pochodne: fioletowy, pomarańczowy i zielony.

To nie koniec, maszyna wprawiona w ruch nie może się zatrzymać, mieszamy dalej. Kolory pochodne łączymy z podstawowymi. Fioletowy z żółtym, pomarańczowy z niebieskim, a zielony z czerwonym i za każdym razem wychodzi nam kolor szary. Czy to nie zadziwiające?
Mieszając kolory w różnych proporcjach otrzymamy odmienne odcienie szarego, a w czasie jego produkcji możemy uzyskać każdy kolor.
Używając jedynie trzech barw podstawowych, w fabryce możemy wyprodukować farbę o dowolnej barwie.

Jeżeli chcesz wypróbować maszynę do produkcji kolorów, kliknij w zdjęcie fabryki lub link na dole strony, a otrzymasz plik gotowy do wydruku.