X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Buty van Gogha

Wśród malarzy portrecistów jednym z najsławniejszych jest bez wątpienia Vincent van Gogh.

Oprócz licznych portretów przyjaciół, znajomych i modeli Vincent namalował wiele autoportretów.

Słynne martwe natury przedstawiające buty mają znaczenie symboliczne i mogą być traktowane jako swoiste portrety.
Van Gogh wyszukiwał używane buty np. na pchlich targach i malując je, opowiadał historie ich właścicieli. Od prawie stu lat badacze spierają się do kogo należały buty namalowane w 1886 roku. I nadal nie są pewni, więc każdy, patrząc na wytarte cholewy i naderwane sznurówki, może snuć historię według własnego pomysłu.

Spróbujmy sportretować noszone buty. Może odkryjemy nowe oblicze ich właściciela...