X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

PORTRET PODWÓJNY

 


Grudzień to dobry miesiąc dla rodzinnych tematów.


Rysujemy (malujemy) siebie i swojego przodka (babcię, pradziadka, praprapra…) na jednym, wspólnym obrazie. Wzorujemy się na starych fotografiach,  które były pozowane, i żeby je zrobić, trzeba było się wybrać do pana fotografa. Wasza praca będzie podwójnie podwójna; 1. przedstawicie na obrazie siebie i swojego przodka; 2. siebie w kolorze, a przodka w odcieniach szarości. Spójrzcie na przykłady, to prace Waszych poprzedników z Klasy Plastycznej, wykonane na kartonach o dużym formacie 100x70cm.
Wy możecie wybrać mniejszy format :-)


Skrzynka mailowa kontakt@artkiddo.pl czeka na efektu waszej kreatywności.


Dobrej zabawy!


 


Zdjecie z 1890 r. a na nim moja pra pra pra babcia Helena - miala wtedy około 8 lat i niosła owoce z sadu. Obok ja ja - Patrycja w 2019 r. - też mam 8 lat i niosę kwiaty z ogrodu.

"Portret przedstawia mojego pradziadka Władysława w mundurze wojskowym. Pradziadek był ułanem i służył w 7 Pułku Ułanów Lubelskich, który stacjonował w Mińsku Mazowieckim przed II wojną światową."