X
Uwaga! Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.artkiddo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.
Zamknięcie tego okna oznacza zgodę na korzystanie z powyższych przez cały ten pobyt (sesję przeglądarki) na stronie www.artkiddo.pl.
Naciśnięcie przycisku "Akceptuję" oznacza zgodę na te i wszystkie następne odwiedziny serwisu ArtKIDDO. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności .
Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, opuść stronę lub zmodyfikuj ustawienia przeglądarki tak, aby nie akceptowała cookies.
Akceptuję

Zima na ulicy Czereśniowej

„Zima na ulicy Czereśniowej” należy do bestsellerowej serii autorstwa Rotraut Susanne Berner, jest jeszcze „Wiosna…”, „Lato…”, „Jesień…”. Ale ponieważ śnieg i święta zbliżają się wielkimi krokami, to… hmm, nie mogę napisać, że zaczytujemy się „Zimą”, bo to książka bez słów, oglądamy ją bez końca. Duży format, sztywne kartki, a na każdej pełno treści. Mieszkańcy ulicy Czereśniowej żyją codziennymi sprawami - czekają na autobus, robią zakupy, naprawiają samochód, ganiają się z psem. A wszystko to w oczekiwaniu na śnieg i choinkę. Wraz z pierwszymi śnieżynkami rozpoczynają się przygotowania do świąt – strojenie drzewek w domu kultury, szukanie odpowiednich łyżew na ślizgawkę i oczywiście wybieranie prezentów.
Najfajniejsze w tej książce jest to, że za każdym razem znajdujemy nowy szczegół, z którego powstaje w głowie historia, dzieci zastanawiają się dokąd jedzie pani z walizką i czy pan z psem zdąży na autobus. Na ulicy Czereśniowej jest kolorowo i pozytywnie, mimo panującego zgiełku i przedświątecznej gorączki.
Na stronie wydawcy (Dwie Siostry) można znaleźć informację, że książka jest przeznaczona dla dzieci od lat trzech, ale już rezolutna dwulatka ma mnóstwo pytań i spostrzeżeń, i ciągle od nowa maszeruje po stronach sympatycznej ulicy Czereśniowej.
„Zima” to książka na wiele mroźnych wieczorów.